Aloe Organic

Повеќето мажи ја знаат Алое Вера по нејзините придобивки кога станува збор за лекување и смирување на болката и црвенилото од изгореници од сонце.

Всушност, свежиот гел од Алое Вера листовите има и многу други намени кои имаат подеднаква корист и за мажите и за жените.

Свежиот гел од листови Алое Вера е богат со хранливи материи и витамини има многу практични примени поради кои мажите можат да го користат секојдневно.

Оваа статија ги опишува различните начини на кои мажите можат да го користат свежиот гел од листови Алое Вера за да го подобрат своето здравје и во секојдневните рутини околу нивната кожа, хидратација, сексуално здравје и многу повеќе.

Одличен за после бричење

Поради способноста на Алое Вера да ја смирува претставува  одличен начин да ја спречите Вашата кожа да се иритира откако ќе го избричите лицето.

Можете да користите свеж гел од Алое Вера листот после бричење за да спречите изгребаници од жилет и поткожни влакна.

Гелот од Алое Вера не само што ќе ја смири Вашата кожа, туку и длабински ќе ја хидрира. Резултатот е мека, мазна кожа која изгледа здрава и свежа.

Ги намалува знаците на стареење

Гелот од Алое Вера може да помогне да се спречат знаците на стареење околу очите и челото.

Свежиот гел со листови Алое Вера може да помогне да се зголеми производството на колаген кога се зема орално или локално, поради неговите својства за стимулирање на растот на клетките.

Гелот од Алое Вера содржи колаген кој може да му помогне на вашето лице да изгледа помазно и поеластично.

Борба против акните

Се покажа дека Алое Вера помага во борбата против акните кога се користи самостојно или во комбинација со други лекови.

Антибактериските и смирувачките својства на гелот од Алое Вера можат да помогнат во намалувањето на црвенилото и иритацијата на кожата.

Најдобар начин за борба против црвенило и акни е со нанесување на чист гел од Алое Вера. По нанесување оставете да се исуши. Повторувајте ја постапката и ќе забележите како значително ќе се намалат Вашите акни.

Одличен за хидратација на Вашата кожа

Растението Алое Вера има хигроскопски способности, што значи дека може да преживее на високи температури со апсорпција и задржување на влагата од воздухот и водата што ја апсорбира во своите корени преку почвата. Оваа природна способност го прави ефикасен за длабинска хидратација за кожата.

Додавањето на свежиот гел од Алое Вера листовите во Вашата утринска рутина на кожата не само што ќе Ви помогне да се отстранат флеките туку и длабински ќе се хидрира Вашата кожа за да биде негувана во текот на целиот ден. 

Хидратантна крема заедно со свеж гел од Алое Вера е најдобрата комбинација. Брзо се апсорбира, ја храни и хидрира Вашата кожа.

Може да се користи како лубрикант

Ако имате чувствителна кожа, гелот од Алое Вера може да се користи дури и како алтернатива на синтетичките лубриканти. Ќе најдете Алое Вера во многу комерцијални лубриканти само поради оваа причина.

Ако вие или вашиот партнер имате чувствителна кожа, пробајте лубрикант со гел од Алое Вера и видете каква разлика може да направи.

Најквалитетниот гел Алое Вера од свежи премиум листови

Една од најдобрите работи од свежиот гел од Алое Вера листот е тоа што сега можете веднаш да го користите.

Земете премиум Алое Вера свеж лист, претходно измијте го листот и правилно извадете го гелот од внатрешноста на начин опишан во постот ПРАВИЛЕН НАЧИН ЗА ЕКСТРАКЦИЈА НА СВЕЖ АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ!

Посетете ја нашата е-продавница