Aloe Organic

LA VENDITA ПРОИЗВОДИТЕ

СЕ НАПРАВЕНИ ОД 100% ОРГАНСКИ, ПРИРОДНИ И ECO-FRIENDLY АЛОЕ ВЕРА СВЕЖИ ЛИСТОВИ

ГРИЖЕТЕ СЕ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ И ИМАЈТЕ ПОДОБАР ИМУНИТЕТ

 

 

ПРИРОДЕН СЈАЈ НА КОЖАТА И ПРЕВЕНЦИЈА ОД СТАРЕЕЊЕ КАКО И ТРЕТМАНИ ЗА КОЖА И КОСА

Прочитај повеќе
Quick View
Додај во кошница
Quick View
aloe-vera-leaf
Додај во кошница
Quick View
Прочитај повеќе
Quick View
Прочитај повеќе
Quick View
Прочитај повеќе
Quick View
Прочитај повеќе
Quick View
Прочитај повеќе
Quick View
Прочитај повеќе
Quick View
Прочитај повеќе
Quick View
Додај во кошница
Quick View

Алое Вера во саксија

1.475 ден (Цена со ДДВ)
AloeFace-mask-maker-machine
Додај во кошница
Quick View

БИДЕТЕ ДЕЛ ОД НАШАТА ПРИКАЗНА

За професионална соработка контактирајте нѐ


ЗОШТО ПРОИЗВОДИТЕ НА LА VENDITA СЕ НАЈДОБРИ?

На нашите клиенти им ја нудиме најквалитетната АЛОЕ ВЕРА 

КВАЛИТЕТ

Тајната е во начинот и условите во кои растат Алое Вера листовите – блага медитеранска клима и почва богата со хранливи материи.

Алое Вера листовите содржат високо ниво на полисахариди кои помагаат во имунолошка стимулација, дејствуваат антивирусно и го поддржуваат гастроинтестинално здравје.

ГРЕЕЊЕ НА БИОМАСА 

Сопствена енергија од фотоволтаични панели поставени на покривот на стаклените градини со Алое Вера.

Во периоди на ниски температури, Алое Вера растенијата се заштитуваат со греење на биомаса инсталирано во  стаклените градини. Благодарение на греењето на биомаса од маслинови јами од маслинки, на органскиот отпад му се дава втора употреба, како и предност на циркуларна економија со цел најмало можно влијание врз нашата планета.

НАВОДНУВАЊЕ

Дождовницата што паѓа на стаклените градини се акумулира во езерце кое се користи за наводнување на Алое Вера листови и го оптимизира нивниот растот во текот на целата година. Ова овозможува заштеда на ресурсите и нивна поголема ефикасност.

БЕРБА

Кога листовите од АЛОЕ ВЕРА се пораснати и подготвени за берба, тие се сечат на вистинското место за да се обезбеди најдобриот Алое Вера гел.

СЕРТИФИКАТИ ЗА КВАЛИТЕТ

Природниот состав и високиот квалитет се потврдени преку анализи. La Vendita Алое Вера производите се произведуваат во Шпанија и имаат сертификат на Европската Унија за органско земјоделство,  од CAAE за органски производи и Extremadura сертификат за храна и органски производи.  Покрај oва, посевите на Алое Вера се поддржани и од Global Gap стандардите за Good Agricultural Practices.

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО НА ПРАВИЛЕН НАЧИН ДА ГО ЕКСТРАХИРАТЕ СВЕЖИОТ АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ

ВНЕСЕТЕ ГИ ПРИДОБИВКИТЕ ОД АЛОЕ ВЕРА ВО ВАШИОТ ДОМ

 

БРЗА ИСПОРАКА

Пратките се испорачуваат во рок од еден до три работни дена.

КОРИСНИЧКА ПОДДРШКА

Доколку имате потреба од било какви информации во врска со производите, Ве молиме контактирајте нѐ.

МОЖНОСТ ЗА ПЛАЌАЊЕ ПРИ ДОСТАВА

Можност за плаќање на производите при достава.

РЕФУНДИРАЊЕ НА СРЕДСТВА

Производите може да го вратите или замените во рок од 7 дена од денот на направената нарачка.


Уживајте во практични здравствени совети и вкусни рецепти кога ќе се зачлените на нашиот NEWSLETTER


НАШИОТ АЛОЕ ВЕРА БЛОГ

Најнови постови
Вашето здравје и Алое Вера

Промоција “Месец на љубовта и виното”

“Во месецот посветен на виното и љубовта подари си здравје”Нудиме промоција на 100% органски...

Грижа за Вашата кожа и коса со Алое Вера

Предност во Светот на Убавината: AloeFace PRO – Апарат за Органски 3Д Маски за Лице

Нов почеток за твојата кожаAloeFace PRO – е вистинскиот избор за сјајна и здрава...

Вкусни рецепти со Алое Вера

Смуди со Алое Вера, киви и јагоди

Можете да го направите ова смуди со Алое Вера, киви и јагоди многу брзо...

Вкусни рецепти со Алое Вера

Мохито со Алое, Капини и Нане

Со нашиот најнов рецепт, MintBerry Aloe Mocktail, можете да уживате во Вашите омилени вкусови! Нема...

Вашето здравје и Алое Вера

Алое Вера и дијабетес: што треба да знаете

Придобивките од Алое Вера се познати веќе со векови. Од лосиони и креми до додатоци...

Грижа за Вашата кожа и коса со Алое Вера

Ноќен третман со свеж Алое Вера гел

Алое Вера е популарна состојка во медицинските и козметичките производи. Илјадници години нанзад Алое...

Грижа за Вашата кожа и коса со Алое Вера

Свежиот Алое Вера гел го остранува првутот

Првутот е непријатност која буквално може да биде „главоболка“ за секого! Секој од нас...

Алое Вера

Правилен начин како да се екстрахира свежиот гел од Алое Вера листот

Алое Вера е магично растение кое има чудотворно дејство за Вашето здравје, Вашата кожа...

Грижа за Вашата кожа и коса со Алое Вера

Алое Вера придобивки за мажите

Повеќето мажи ја знаат Алое Вера по нејзините придобивки кога станува збор за лекување...

Грижа за Вашата кожа и коса со Алое Вера

Алое Вера за третирање на акни и лузни од акни

Во периодот на пубертет најмногу посакувавме да не треба да се соочиме со мозолчиња...

Грижа за Вашата кожа и коса со Алое Вера

Алое Вера и Вашата убавина – DIY

Една од главните придобивки на Алое Вера гелот е тоа што ја хидрира Вашата...

Грижа за Вашата кожа и коса со Алое Вера

Свеж Алое Вера гел за затегната кожа

Алое Вера е познато растение веќе со векови. Може да се аплицира локално на...

Вашето здравје и Алое Вера

Средство за дезинфекција со гелот од Алое Вера

Зошто луѓето користат Алое Вера за да направат средство за дезинфекција на раце?За време...

Грижа за Вашата кожа и коса со Алое Вера

Алое Вера гелот е ефикасен за стрии

Ако сте загрижени за Вашите стрии, не сте сами. Студиите проценуваат дека 80% од...

Грижа за Вашата кожа и коса со Алое Вера

Свеж Алое Вера гел за изгореници од сонце

Алое Вера е тропски сукулент со над 400 различни видови. Луѓето го користат свежиот...

Вашето здравје и Алое Вера

Како Алое Вера е корисна за рефлукс на киселина?

Што претставува рефлукс на киселина?   Рефлукс на киселина (гастроезофагеален рефлукс)  може да биде иритирачка и...

Вашето здравје и Алое Вера

Алое Вера и намалување на телесна тежина

Aлое Вера е сочен сукулент кој се користи поради своите лековити својства веќе со...

Вашето здравје и Алое Вера

Придобивки од Алое Вера за Кронова болест

Што е Кронова болест? Кроновата болест е хронична воспалителна болест на цревата (IBD). Предизвикува воспаление...

Грижа за Вашата кожа и коса со Алое Вера

Свеж Алое Вера гел за околу Вашите очи

Алое Вера е сукулент кој се користи веќе стотици години како природен лек за...

Вашето здравје и Алое Вера

Алое Вера за синдром на иритабилни црева

Повеќето луѓе го консумираат сокот од Алое Вера, додека пак некои претпочитаат да го...

Грижа за Вашата кожа и коса со Алое Вера

Алое Вера за третирање на проблеми со кожата

Осип, изгореници од сонце, воспаление, чешање. Вашата кожа може да помине низ некои драматични...

Грижа за Вашата кожа и коса со Алое Вера

Свежиот гел од Алое Вера помага за егзема

Атопичен дерматитис, попознат како егзема, е состојба која предизвикува дамки на кожата кои стануваат...

Грижа за Вашата кожа и коса со Алое Вера

Свеж Алое Вера гел за беспрекорна кожа

Алое Вера е популарна состојка за убавина која се користи во различни производи за...

Грижа за Вашата кожа и коса со Алое Вера

Како да го користите свежиот Алое Вера гел

Алое Вера нуди многу придобивки за Вашата кожа. Антибактериските и антивирусните својства кои ги...

Грижа за Вашата кожа и коса со Алое Вера

Si u ndihmon xheli nga Aloe Verës flokëve tuaj?

Rënia e flokëve paraqet problem i konsiderueshëm me të cilin ballafaqohen edhe gratë edhe...

Грижа за Вашата кожа и коса со Алое Вера

Како Алое Вера гелот и помага на Вашата коса?

Губењето на косата е значаен проблем со кој се соочуваат и мажите и жените....

Грижа за Вашата кожа и коса со Алое Вера

Алое Вера како рутина за нега на кожата

Алое Вера е еден од најпопуларните производи за убавина на пазарот денес.  Се прашувате зошто...