Aloe Organic

Можете да го направите ова смуди со Алое Вера, киви и јагоди многу брзо што дури и во Вашите најзафатени денови нема да ви одземе многу време. За да го направите овој рецепт, ќе ви биде потребен и соковник и блендер.

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ

киви, излупени и исечени

2

замрзнати јагоди

1 шолја

сок од моркови

3

свежо исцеден сок од портокал

 ½ шолја

органски La Vendita Алое Вера сок со или без пулпа 

или

свеж органски Алое Вера гел

50ml

или

50 гр

ЗА ДЕКОРИРАЊЕ

јагоди

киви

ЌЕ ВИ ТРЕБА

чаша за сервирање, блендер и соковник

Доколку користите свеж гел од Алое Вера листовите, погрижете се да го отстраните алоинот. 

Земете премиум Алое Вера свеж лист, претходно измијте го листот и правилно извадете го гелот од внатрешноста на начин опишан во постот ПРАВИЛЕН НАЧИН ЗА ЕКСТРАКЦИЈА НА СВЕЖ АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ!

La Vendita органските Алое Вера сокови со или без пупла се:

 • направени од внатрешниот гел од Алое Вера листот
 • содржи повеќе од 200 биоактивни витални материи
 • БЕЗ АЛОИН
 • 100% ОРГАНСКИ
 • 100% ECO-FRIENDLY
 • 100% ПРИРОДЕН
 • 100 % ЗДРАВА ХРАНА
 • БЕЗ КОНЗЕРВАНСИ
 • БЕЗ БОИ
 • БЕЗ ДОДАТОЦИ
 • БЕЗ ЗАСЛАДУВАЧИ
 • БЕЗ ДОДАДЕНА ВОДА И ДОДАДЕНИ ШЕЌЕРИ
 • БЕЗ ГЛУТЕН
 • БЕЗ ЛАКТОЗА
 • погоден за ВЕГАНИ

Подготовка:

 • Најпрво исцедете го сокот од моркови и сокот од портокали.
 • Потоа сите состојки заедно треба добро да се изблендираат.

Кои се придобивките од додавањето на Алое Вера во моето смуди?

Одлично што прашавте! Алое Вера е фасцинантно растение бидејќи обезбедува голем број важни здравствени придобивки за телото. Покрај тоа што помага во здравото варење, органскиот La Vendita Алое Вера сок со или без пулпа и органскиот свеж гел Алое Вера листовите, исто така помагаат и во намалување на штетните токсини во телото, го зголемуваат внесот на хранливи материи, природно ги балансираат киселините во желудникот и го поддржуваат Вашиот имунолошки систем, меѓу другото!

Значи, вистинското прашање е „Зошто не би додале Алое Вера во Вашето смути? ”

Како да ги купите нашите производи

За да го поддржиме здравјето на Вашето тело, ние нудиме органски, природни и eco-friendly производи. Без разлика дали сакате да купите органски сокови од Алое Вера со пулпа или без пулпа, или органски свеж гел од Алое Вера листовите, ние сме тука да Ви помогнеме.

Посетете ја нашата онлајн продавница www.aloeorganic.mk за да нарачате онлајн или најдете ги во маркетите во Ваша близина.

Сакате да стапите во контакт со нас?

Слободно оставете коментар, поставете прашање или следете не на нашите фејсбук и инстаграм страници! Секогаш е задоволство да се комуницира со нашите фанови и клиенти!