Aloe Organic

PRODUKTET LA VENDITA

E PËRBËRË NGA GJETHE TË FRESHTA ALOE VERA 100% ORGANIKE, NATYRORE DHE EKO-MIQËSORE

KUJDESINI PER SHENDETIN TUAJ DHE KENI IMUNITET ME TE MIRE

SHKELQIMI NATYROR I LEKURES DHE PARANDALIMI I PLAKJES SI DHE TRAJTIMET E LEKURES DHE FLOKES

Read more
Quick View
Add to cart
Quick View

3 Gjethja e Freskët Organike Premium e Aloe Verës

3.310 ден (Цена со ДДВ)
aloe-vera-gjethja
Add to cart
Quick View

Gjethja e Freskët Organike Premium e Aloe Verës

1.298 ден (Цена со ДДВ)
Read more
Quick View
Read more
Quick View
Read more
Quick View
Read more
Quick View
Read more
Quick View
Read more
Quick View
Read more
Quick View
Add to cart
Quick View

Aloe Vera në saksi

1.475 ден (Цена со ДДВ)
AloeFace-mask-maker-machine
Add to cart
Quick View

Kënaquni me këshillat praktike shëndetësore dhe recetat e shijshme duke anëtarsuar në BULETININ (NEWSLETTER-IN) TONË INFORMATIV

Për bashkëpunim profesional na kontaktoni


PSE JANË PRODUKTET LA VENDITA MË TË MIRA?

Ne ofrojmë klientëve tanë ALOE VERË me cilësi më të mirë

CILËSIA

Sekreti qëndron në mënyrën dhe kushtet në të cilat rriten gjethet e Aloe Verës – një klimë e butë mesdhetare dhe tokë e pasur me lëndë ushqyese.

Gjethet e Aloe Verës përmbajnë nivele të larta të polisaharideve që ndihmojnë në stimulimin e imunitetit, veprojnë si një antiviral dhe mbështesin shëndetin gastrointestinal.

NGROHJE ME BIO MASË

Energjia e vet nga panelet fotovoltaike të instaluara në çatinë e kopshteve prej xhami Aloe Vera.

Në periudha me temperatura të ulëta, bimët e Aloe Verës mbrohen nga ngrohja me biomasë e instaluar në kopshtet e qelqit. Falë ngrohjes me biomasë nga gropat e ullirit, mbetjeve organike u jepet një përdorim i dytë si dhe avantazhi i një ekonomie rrethore me synimin për ndikimin sa më të vogël të mundshëm në planetin tonë.

lotim

Uji i shiut që bie mbi kopshtet e xhamit grumbullohet në një pellg që përdoret për ujitjen e gjetheve të Aloe Verës dhe optimizon rritjen e tyre gjatë gjithë vitit. Kjo mundëson kursimin e burimeve dhe efikasitetin më të madh të tyre.

KORRJA

Kur gjethet e ALOE VERA-s rriten dhe janë gati për t’u korrur, ato priten në vendin e duhur për të siguruar xhelin më të mirë të Aloe Verës.

CERTIFIKATAT E CILËSISË

Përbërja natyrale dhe cilësia e lartë konfirmohen përmes analizave. Produktet La Vendita Aloe Vera prodhohen në Spanjë dhe kanë certifikatën e Bashkimit Evropian për bujqësinë organike, nga CAAE për produktet organike dhe certifikatën Extremadura për ushqimin dhe produktet organike. Përveç kësaj, kulturat e Aloe Verës janë mbështetur edhe me certifikatat Global Gap për Good Agricultural Practices.

MËNYRA E DUHUR PËR TË EKSTRAKTUAR XHELIN E FRESHTË NGA GJETHJA E ALOE VERAS

SILLNI PËRFITIMET E ALOE VERËS NË SHTËPINË TUAJ

DORËZIM I SHPEJTË

Dërgesat dorëzohen brenda një deri në tre ditë pune.

MBËSHTETJA E PËRDORIMIT

Nëse keni nevojë për ndonjë informacion në lidhje me produktet, ju lutemi na kontaktoni.

MUNDËSI PËR PAGESË ME DERGIM

Mundësia e pagesës së produkteve me rastin e dorëzimit.

RIFUNDIMI I FONDET

Ju mund t'i ktheni ose ndërroni produktet brenda 7 ditëve nga dita e vendosjes së porosisë.


Shijoni këshilla praktike shëndetësore dhe receta të shijshme kur abonoheni në NEWSLETTER-in tonë


BLOGU YNË ALOE VERË

Најнови постови
Receta të shijshme me Aloe Vera

Smoothie me Aloe Vera, kivi dhe luleshtrydhe

Ju mund ta përgatisni aq shpejtë këtë smoothie me Aloe Verë, kivi dhe luleshtrydhe...

Shëndeti juaj dhe Aloe Vera

Aloe Vera dhe diabeti: çfarë duhet të dini

Përfitimet e Aloe Verës janë të njohura me shekuj. Nga locionet dhe kremrat te...

Kujdesuni për lëkurën dhe flokët tuaj me Aloe Vera

Xhelin e Aloe Verës në fytyrën tuaj gjatë natës

Aloe Vera është përbërja popullore në produktet mjekësore dhe kozmetike. Për mijëra vite, Aloe...

Kujdesuni për lëkurën dhe flokët tuaj me Aloe Vera

Xheli i freskët i Aloe Verës largon zbokthin

Zbokthi është shqetësim që mund të paraqet kokëdhimbje për secilin! Secili prej neve dëshiron...

Aloe Vera

Mënyra e duhur e nxjerrjes së xhelit nga gjethja e Aloe Verës së freskët

Aloe Vera është një bimë magjike që posedon efekte të mrekullueshëm për lëkurën, flokët...

Kujdesuni për lëkurën dhe flokët tuaj me Aloe Vera

Përfitimet e Aloe Verës për burrat

Shumica e burrave e njohin Aloe Verën sa i përket përfitimeve të saj kur...

Kujdesuni për lëkurën dhe flokët tuaj me Aloe Vera

Aloe Vera për trajtimin e akneve dhe plagët e akneve

Gjatë periudhës së pubertetit më së shumti dëshirojmë që të mos përballemi me puçrrat...

Kujdesuni për lëkurën dhe flokët tuaj me Aloe Vera

Aloe Vera dhe rutina juaj e bukurisë – DIY

Një prej përfitimeve kryesore të xhelit të Aloe Verës është hidratimi i lëkurës suaj....

Kujdesuni për lëkurën dhe flokët tuaj me Aloe Vera

Shtrëngoni lëkurën e fytyrës me xhel Aloe Vera

Aloe Vera është bimë e njohur prej shekujve. Mund të aplikohet në mënyrë lokale...

Shëndeti juaj dhe Aloe Vera

Si të bëni mjet dezinfektues me xhelin e Aloe Verës

Pse njerëzit përdorin Aloe Verën për ta bërë mjetin e dezinfektimit të duarve?Për shkak...

Kujdesuni për lëkurën dhe flokët tuaj me Aloe Vera

Xheli i Aloe Verës është efikas për strijat

Nëse shqetësoheni për strijat tuaja, nuk jeni vetëm. Studimet vlerësojnë se 80% e të...

Kujdesuni për lëkurën dhe flokët tuaj me Aloe Vera

Xhel i freskët Aloe Vera për djegiet nga dielli

Aloe Vera është sukulent tropikal me mbi 400 lloje të ndryshme. Njerëzit përdorin xhelin...

Shëndeti juaj dhe Aloe Vera

Si është e dobishme Aloe Vera për refluksin e acidit?

Çfarë është refluksi acid (refluksi i acidit)?Refluksi acid (Refluksi i acidit) (refluksi gastroezofageal) mund...

Shëndeti juaj dhe Aloe Vera

Si Aloe Vera ndihmon në uljen e peshës trupore?

Aloe Vera është sukulent i lëngshëm që përdoret me shekuj për shkak të vetive...

Shëndeti juaj dhe Aloe Vera

Përfitimet e Aloe Verës për sëmundjen e Crohn-it

Çfarë është sëmundja e Crohn-it? Sëmundja e Crohn-it është sëmundje kronike inflamatore e zorrëve (IBD)....

Kujdesuni për lëkurën dhe flokët tuaj me Aloe Vera

Xhel i freskët e Aloe Verës për rreth syve

Aloe Vera paraqet një sukulent i cili përdoret tashmë qindra vite si ilaç natyral...

Shëndeti juaj dhe Aloe Vera

Aloe Verës për sindromin e zorrëve të irrituara

Shumica e njerëzve konsumojnë lëngun e Aloe Verës, ndërsa disa njerëz preferojnë që ta...

Kujdesuni për lëkurën dhe flokët tuaj me Aloe Vera

Aloe Verës në mënyrë trajton problemet e lëkurës

Skuqje, djegie nga dielli, inflamacion, kruajtje. Lëkura juaj mund të kalojë disa ndryshime dramatike...

Kujdesuni për lëkurën dhe flokët tuaj me Aloe Vera

Ndihmon xheli i Aloe Verës së freskët për ekzemën

Dermatiti atopik, i njohur si ekzemë, paraqet gjendje që shkakton njolla të lëkurës që...

Kujdesuni për lëkurën dhe flokët tuaj me Aloe Vera

Xheli i freskët e Aloe Verës për lëkur të përsorur

Aloe Vera është përbërje popullore bukurie që përdoret në produkte të ndryshme për kujdes...

Kujdesuni për lëkurën dhe flokët tuaj me Aloe Vera

Si të përdorni xhelin e freskët të Aloe Verës

Aloe Vera ofron shumë përfitime për lëkurën tuaj. Vetitë antibakteriale dhe antivirale të Aloe...

Kujdesuni për lëkurën dhe flokët tuaj me Aloe Vera

Si u ndihmon xheli nga Aloe Verës flokëve tuaj?

Rënia e flokëve paraqet problem i konsiderueshëm me të cilin ballafaqohen edhe gratë edhe...

Kujdesuni për lëkurën dhe flokët tuaj me Aloe Vera

Aloe Vera si pjesë e Rutinës suaj për kujdes të lëkurës

Aloe Vera është një prej produkteve të bukurisë më të njohura në treg sot....